



Cort Pinguin Tornado 2
| Cadru | fibra de sticla |
| Cod de bare (EAN) | 8592638123241 |
| Copertina impermeabila | 3000 mm |
| Garantie | 12 l |
| Greutatea | 3.65 kg |
| În plus | buzunare de perete |
| Inaltimea | 110 cm |
| Număr de locuri | 2 |
| Numărul de intrări | 2 |
| Numărul de vestibule | 2 |
| Plasă contra țânțarilor | da |
| Producător | Pinguin |
| Rezistenta la apa de jos | 7000 mm |
| Tip | corturi turistice |
| Livrarea în Chișinău | Gratis! *cu condiția comenzii mai mari de 500 MDL Prețul livrării în Chișinău cumpărăturilor până la 500 MDL — 50 lei |
| Livrarea în Moldova | Gratis! *cu condiția comenzii mai mari de 3000 MDL Prețul livrării în Moldova cumpărăturilor până la 3000 MDL — 100 lei |
| Ridicarea personală | Ridicarea personală a produselor o puteți face de la depozitul nostru. Adresa depozitului: or. Chișinău, str. Alba Iulia 113 |
| Livrare urgentă în Chișinău (1-3 ore) | 100 lei |
Описание Палатка Pinguin Tornado 2 Green
Функциональная туристическая палатка Pinguin Tornado 2 рассчитана на использование в весеннее, летнее и осеннее время. Удачная конструкция и самые современные материалы делают эту палатку лидером в своем классе. Два входа обеспечивают комфортный доступ внутрь палатки, а тамбурная консольная дуга увеличивает объем тамбуров. Москитная сетка, которой продублированы все входы в спальное отделение, в сочетании со специальными вентиляционными клапанами обеспечивают превосходную вентиляцию.
— хорошая ветроустойчивость
— антимоскитная сетка на входах внутренней палатки
— компрессионный мешок
— петли для крепления дополнительных ветровых оттяжек на боковых стенках и карманах каркаса
— штормовые оттяжки для дополнительной устойчивости
— карманы для мелких вещей, подвесная полка
— 2 вентиляционных клапана на внешнем тенте














































































































































